Plener ślubny za granicą

Plener ślubny za granicą

Sesja ślubna to niewątpliwie wspaniała pamiątka i… taka kropka na „i”.

Decydują się na nią prawie wszystkie Pary Młode.

Plener ślubny w Portugalii

Z reguły wybierają na nią mniej lub bardziej odlegle zakątki naszego kraju – od morza aż po góry, przez parki, tereny pałacowe, zamki, lasy, aż po nowoczesne centra miast.

Krok dalej znajdują się plenery ślubne wykonywane za granicą, które w ostatnich czasach są coraz bardziej popularne.

Dlaczego?

Z prostego powodu!

Sesja ślubna za granicą jest tak samo możliwa do wykonania – jak sesja nad Bałtykiem dla Pary Młodej z Zakopanego.

W dzisiejszych czasach odległość przestaje mieć znaczenie.

Czasem pary młode płacą więcej za plener ślubny w kraju, niż ten za granicą.

A taka sesja ślubna przy odpowiednim zorganizowaniu – wcale nie musi być droga.

Sesja ślubna za granicą – od czego zacząć?

Od poszukiwania miejsca! I jest to chyba najważniejsza, kluczowa kwestia. Przy wyborze takiego miejsca – warto także porozmawiać z fotografem, o waszych oczekiwaniach i pomysłach.

Koszty pleneru ślubnego za granicą.

Dla Pary Młodej to z pewnością ważna kwestia. Trzeba rozważyć koszty dojazdu / przelotu, a czasem także noclegu. Na cenę biletu lotniczego w wielu przypadkach ma wpływ nie tylko termin w jakim chcemy podróżować, ale i wyprzedzenie w jakim kupujemy bilety. Ponadto istnieje wiele portali w których można znaleźć świetne okazje za naprawdę niewielkie pieniądze.

Plan na plener ślubny za granicą

Gdy planujecie sesję ślubną za granicą – bardzo ważne jest aby wcześniej (najlepiej wspólnie z fotografem) wypracować coś w rodzaju „scenariusza” całej podróży. Czegoś co nazywam „planem działania”.

Istotne jest zrobienie „researchu” przed podróżą. Określenie miejsc w których chcielibyście mieć zdjęcia, ale także dobór odpowiedniej pory dnia do danego miejsca, biorąc pod uwagę także ruch turystyczny.

Bardzo często takie sesje wykonywane są po prostu – poza sezonem.

Planując taką sesję – warto brać pod uwagę pogodę w danym miejscu. Myślę, że dla Was – ubranych w stroje ślubne – plener ślubny przy temperaturze + 40 stopni, lub w porze deszczowej – nie będzie przyjemnością.

Gdzie wybrać się na zagraniczny plener ślubny?

Miast i miejsc na taką sesję i to biorąc pod uwagę tylko Europę – jest całe mnóstwo. Może to być np. blisko położona Praga, romantyczna i klimatyczna sesja ślubna w Wenecji, tętniący życiem plener w Paryżu, surowe tereny Skandynawii czy Islandii, zamczyska Szkocji, gorące plaże, ocean i klify – plener ślubny w Portugalii czy Hiszpanii, lub klasyczna sesja w Londynie.

Sesja ślubna za granicą to wyjątkowe doświadczenie które zostanie Wam na długo w pamięci i zaowocuje wspaniałymi i oryginalnymi zdjęciami.

Istnieją dwa rodzaje fotografów: tacy, którzy komponują zdjęcia i tacy, którzy je robią. Pierwsi pracują w pracowniach, dla drugich świat jest pracownią. I dla tych nie istnieje zwyczajność – każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji.

Tags :
Share This :