Plener ślubny z końmi. Czy warto? Jak się przygotować do sesji ślubnej z koniem. Co trzeba wiedzieć?

Plener ślubny z końmi. Czy warto? Jak się przygotować do sesji ślubnej z koniem. Co trzeba wiedzieć?
Fotografia ślubna z końmi

Plener ślubny z końmi – dlaczego warto?

Konie to zwierzęta, które od zawsze fascynują! Są piękne, mądre, dumne, silne i jest w nich coś niezmiennie dzikiego.

Zachwycają naturalną pięknością oraz niepowtarzalnością. Na zdjęciach prezentują się niezwykle dostojnie i szlachetnie.

Sesja ślubna z koniem. Piękne zwierzę, urocze miejsce, para młoda jak z bajki, wyjątkowy klimat zdjęć. Cudowne prawda? Oj tak! O takiej sesji marzy wiele par młodych, niekoniecznie związanych z jeździectwem.

Bardzo wiele stajni wypożycza konie na sesje zdjęciowe. Stajnia przygotowuje nie tylko samego konia pod sesję (czysty koń to chyba oczywistość), ale także odpowiedni sprzęt na sesję (m.in. siodło, wędzidło, ogłowie). Prawie zawsze zapewnia także osobę – opiekuna, znającego konia, który pomoże nam w jego ogarnięciu.

Plener ślubny z końmi

W takim razie – jak to jest z końmi na sesji ślubnej? 

Bardzo wiele zależy od tego, kto do tej sesji się zabiera. Mowa tu zarówno o fotografie ślubnym jak i o parze młodej. Dobrze, jeżeli obie strony wiedzą, jak wygląda praca z koniem. Ważne jest też, z jakim koniem będziemy pracować? Konie, podobnie jak i ludzie także mają swoje charaktery i osobowość. Dlatego warto do sesji zdjęciowej wybrać właściwego konia. Siłą rzeczy będzie on w centrum i to do niego trzeba się dostosować.

Panna młoda sesja z koniem

Bezpieczeństwo

Ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Przygotowując sesję ślubną z koniem, należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko pary młodej i fotografa ślubnego, ale także i samego konia.

Decydując się na taką sesję zdjęciową koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to duże, żywe zwierzę, które nie zawsze będzie chciało współpracować.  Czasami może się przestraszyć i wykonać gwałtowny ruch. Z doświadczenia wiem, ze dla wielu osób – nie jest to wcale takie oczywiste.

Tego typu sesja bardzo często wymaga sporej dawki cierpliwości, nie tylko fotografa, ale przede wszystkim dla pary młodej.

Każdą sesję ślubną z koniem należy planować indywidualnie. W przypadku koni trzeba bezwzględnie brać pod uwagę ich zachowanie. Panikujący koń to zagrożenie dla wszystkich.

Moim zdaniem, na sesji zdjęciowej z koniem – zawsze powinna być osoba, która go zna i rozumie jego zachowania. Osoba znająca konie wychwyci wszystkie subtelne oznaki zdenerwowania czy zniecierpliwienia. Tym samym może szybko zapobiec nieszczęściu.

Panna młoda sesja z koniem

Bardzo ważny jest także dobór właściwego miejsca na plener ślubny z koniem.

Wybierając miejsce gdzie będziemy wykonywać sesję z koniem starajmy się unikać dróg i miejsc o dużym natężeniu hałasu, a także miejsc nierównym podłożu. Unikajmy także „bałaganu na zdjęciach” – na zdjęciach z końmi dużo ładniej wyglądają drzewa i łąki, niż zabudowania i płoty.

Jeżeli marzy się Wam plener ślubny z końmi – zapraszam do kontaktu 🙂

Sesja ślubna z końmi

Istnieją dwa rodzaje fotografów: tacy, którzy komponują zdjęcia i tacy, którzy je robią. Pierwsi pracują w pracowniach, dla drugich świat jest pracownią. I dla tych nie istnieje zwyczajność – każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji.

Tags :
Share This :